ZLOŽENIE
Každá sklenená fľaštička 100ml obsahuje 1,0g paracetamolu

AKCIA
Tento liek je analgetikum (uľavuje od bolesti) a antipyretikum (znižuje horúčku).
ŠPECIFIKÁCIE
100 ml: 1 g
FARMAKODYNAMIKA
Injekcia paracetamolu poskytuje nástup úľavy od bolesti do 5 až 10 minút po začiatku podávania. Maximálny analgetický účinok sa dosiahne za 1 hodinu a trvanie tohto účinku je zvyčajne 4 až 6 hodín.
Injekcia paracetamolu znižuje horúčku do 30 minút od začiatku podávania s trvaním antipyretického účinku najmenej 6 hodín.
POUŽITIE
Je indikovaný na krátkodobú liečbu stredne silnej bolesti, najmä po operácii, a na krátkodobú liečbu horúčky.
CESTA A DÁVKOVANIE
Intravenózne použitie, Medzi podaniami ponechajte interval najmenej 4 hodiny.
Dospievajúci a dospelí s hmotnosťou nad 50 kg: 1 g paracetamolu na jedno podanie, tj 100 ml injekčná liekovka až 4-krát denne. Maximálna dávka nesmie prekročiť 4 g paracetamolu denne.
Deti s hmotnosťou viac ako 33 kg (približne 11 rokov), ale menej ako 50 kg: 15 mg/kg paracetamolu na jedno podanie. tj 1,5 ml roztoku na kg, až 4-krát denne. Maximálna dávka nesmie prekročiť 60 mg paracetamolu na kg a deň (bez prekročenia 3 g).
Pre predčasne narodených novorodencov nie sú k dispozícii žiadne dátumy bezpečnosti a účinnosti.
Deti s hmotnosťou viac ako 10 kg (približne 1 rok), ale menej ako 33 kg: Paracetamol 15 mg/kg na jedno podanie, tj 1,5 ml roztoku na kg až štyrikrát denne. Maximálna denná dávka nesmie prekročiť 60 mg/kg (bez prekročenia 2 g).
KONTRAINDIKÁCIE
Ľudia, ktorí sú alergickí (precitlivení) na paracetamol alebo akékoľvek iné infúzne analgetikum a prekurzor paracetamolu alebo trpia závažným ochorením pečene.
NÁVOD NA SKLADOVANIE
Uchovávajte mimo dosahu detí.
Skladujte na chladnom a suchom mieste do 30 stupňov. Neuchovávajte v chladničke ani mrazničke
Populárne Tagy: paracetamolové injekcie-protizápalové, Čína paracetamolové injekcie-protizápalové výrobcovia, dodávatelia, Nesteroidné protizápalové granule na opuch, protizápalové tinktúry kvapky pre ucho, redukcia zápalovej artritídy, Správa zranení športu, protizápalový sirup pre kašeľ, úľava od bolesti pre deti












